Інституційний аудит — це комплексна зовнішня перевірка та оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти, які забезпечують його ефективну роботу та сталий розвиток.
Мета проведення інституційного аудиту — оцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти та вироблення рекомендацій щодо: підвищення якості освітньої діяльності та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність із вимогами законодавства, зокрема ліцензійних умов.
Інституційний аудит здійснюватиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.
Оцінюватиме роботу закладу окремо створена експертна група. До її складу входитимуть педагогічні працівники, які пройшли сертифікацію та/або мають вищу кваліфікаційну категорію, керівники (заступники керівників) закладів освіти, які пройшли інституційний аудит, а також за потреби інші фахівці (експерти). В експертній групі має бути не більше 12, але не менше 3 членів.До її роботи можуть долучити представників громадськості.
Під час оцінювання навчального заклад враховуватимуть думки учасників освітнього процесу. Тому окрім спостережень за освітньою діяльністю та відвідування навчальних занять, експертна група може проводити опитування серед педпрацівників, а також учнів та батьків.
Внутрішня система забезпечення якості освіти: Абетка для директора
Інституційнй аудит у запитаннях і відповідях
Закон України "Про освіту"
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19
Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки